Wybieramy drzwi wewnetrzne w Lublinie

Drzwi wewnętrzne służą przede wszystkim, by dzielić przestrzeń mieszkalną. Odpowiednio dobrane będą dopełnieniem wystroju każdego domu.
Drzwi wymieniamy dużo rzadziej niż np. meble. Jeśli jeszcze nigdy tego nie robiłeś i nie wiesz gdzie skierować pierwsze kroki, warto skorzystać z wyszukiwarki. Wystarczy, że wpiszesz zwrot np. drzwi wewnętrzne Lublin (Warszawa, Opole, itd.), a uzyskasz adresy najbliższych salonów z Twojej okolicy.

Wybierając drzwi większość z nas kieruje się własnym gustem, muszą się nam spodobać. To jednak nie jedyne kryterium, które powinny spełniać. Nie zapominajmy, że drzwi mogą otwierać się na kilka sposobów, źle dobrane zabiorą nam cenną przestrzeń. Wybierając się więc do salonu upewnijmy się, czy potrzebne nam będą drzwi lewe czy prawe. Jak to sprawdzić? Stań przed ościeżnicą i spójrz, z której strony są widoczne zawiasy. Jeśli masz je po prawej, są to drzwi prawe. I analogicznie – jeśli zawiasy widzisz po lewej stronie, potrzebne Ci będą drzwi lewe. Poza tradycyjnymi drzwiami rozwieralnymi zamontować możemy drzwi przesuwne. Nie otwierają się do środka, więc zaoszczędzimy na przestrzeni, jednak potrzebować będziemy dodatkowego miejsca na ścianie, by zamontować szynę, na której będą się poruszać. Są dobrym rozwiązaniem, jeśli planujemy budowę ścianek działowych, wówczas szynę możemy wbudować w ich wnętrze.

Kolejną propozycją są drzwi harmonijkowe. Świetnie sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach, gdzie tradycyjne, rozwieralne zabrałyby zbyt dużo przestrzeni. Drzwi harmonijkowe po złożeniu zajmują trochę miejsca, należy o tym pamiętać. Zamontowane w zbyt wąskiej ościeżnicy mogą po złożeniu utrudniać przejście.

O cenie drzwi decyduje w głównej mierze materiał, z jakiego zostały wykonane. Największym wydatkiem będą drzwi drewniane. Ich tańszą alternatywą są te, wykonane z płyty. Są one popularne, wytrzymałe, a dzięki zewnętrznej okleinie doskonale imitują drewno. Dostępne na rynku są także drzwi szklane. Są najmniej popularne, lecz doskonale sprawdzą się w ciemnych, źle oświetlonych pomieszczeniach.
Wybór drzwi to poważne przedsięwzięcie. Muszą pasować do wystroju mieszkania, być funkcjonalne i służyć nam przez długie lata. Na szczęście salonów i sklepów zajmujących się ich sprzedażą nie brakuje. Jeśli chodzi o drzwi wewnętrzne Lublin oraz większość miast w Polsce oferuje ich szeroki wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *